Menü
Sepetim

Formaldehit - Formalin %37

Formaldehit - Formalin %37
Formaldehit - Formalin %37
13,55TL
Vergiler Hariç: 11,48TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 11318
Satın alabilmek için asgari adet: 5
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

  Formaldehit, Methanal, Metanal, Formik Aldehit, Metil Aldehit, Metilen Oksit .

  Litre Birim Fiyatıdır. 
   
  CAS numarası : 50-00-0
  PubChem        : 712
  EC numarası   : 200-001-8
  UN numarası  : 2209
  DrugBank       : DB03843
  KEGG : D00017
  MeSH   : Formaldehyde
  ChEBI    : 16842
  RTECS numarası : LP8925000
  ATC kodu        : P53AX19
  Beilstein         : 1209228
  Gmelin veritabanı : 445
  ChemSpider    : 692
  Görünüm         : Renksiz gaz
  Yoğunluk         : 0.8153 g/cm³ (?20 °C)
  Erime noktası  : -92
  Kaynama noktası : -19 
  Çözünürlük (su içinde) : 400 g dm?3

  FORMALDEHİT
  Genel Bilgi:
  Formaldehit sistematik adıyla metanal; CH2 kimyasal formülüne sahip, doğal olarak ortaya çıkan  bir organik bileşiktir. Aldehitler arasında en basit yapılı olanıdır (R − CHO). İsmi, benzerliği ve formik asit ile olan bağlantısından  gelmektedir.
  Formaldehit, metil alkolün  katalitik olarak yükseltgenmesi sonucu endüstriyel olarak sentezlenir. En çok kullanılan  katalizörler gümüş metal yada  demir ve molibden yada  vanadyum oksitlerin bir karışımıdır. Sıklıkla kullanılan formoks prosesinde , metil alkol  ve oksijen kimyasal reaksiyonuna  göre formaldehit üretmek için molibden yada vanadyum ile kombine  halinde demir oksit varlığında 250-400 ° C ta gerçekleşir:
   
  2CH3OH O2 → 2CH2O 2H20
  Gümüş bazlı katalizörler  yaklaşık 650 ° C gibi  yüksek bir sıcaklıkta çalışır. Üzerinde iki kimyasal reaksiyon aynı anda formaldehit üretir: yukarıda gösterilen ve hidrojen giderme reaksiyonu:
   
  CH3OH → CH2O H2

  Formaldehit, birçok madde ve kimyasal bileşiğin önemli bir başalangıç maddesidir. 1996 yılında, formaldehit sentezi  için kurulan  kapasitenin yılda 8,7 milyon ton olduğu varsayılmaktadır. Temel  olarak endüstriyel reçinelerin sentezinde , sunta ve kaplamalarda kullanımına örnek  verilebilir.
  Formaldehit sık olarak  kullanım alanı, zehirli olması  ve uçuculuğu sebebiyle insan sağlığı için önemli bir tehlike oluşturmaktadır. 2011 yılında, ABD Ulusal Toksikoloji Programı, formaldehitin "insan için  karsinojen içeriğe sahip  olduğu bilinmektedir" şeklinde bir karara varmıştır.
  Formaldehit suda kolayca çözünür ve sık olarak suda % 37'lik bir çözelti halinde dağılır; Suda% 10 formaldehit çözeltisi olan formalin, dezenfektan olarak ve biyolojik numuneleri korumak için kullanılır.
  Çevresel olarak, formaldehit atmosferde, yangın dumanı, otomobil egzozu ve sigara dumanında bulunabilir. İnsanlar dahil çoğu organizmada normal metabolik süreçler sırasında az miktarda üretilir.


  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.