Menü
Sepetim

Sodyum Meta Bisülfit

Sodyum Meta Bisülfit
Sodyum Meta Bisülfit
14,10TL
Vergiler Hariç: 11,95TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 10943

Mevcut Seçenekler:

GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

  Ucretsiz Kargo, KDV Dahil, Taksit İmkanı. 
  Sodyum Metabisülfit, Sodium Pyrosulfite, Sodium Disulfite 
  Kg Birim Fiyatıdır. 
  Cas numarası: 7681-57-4
  PubChem: 656671
  EC Numarası : 231-673-0
  RTECS Numarası : UX8225000
  UN Numarası : 1759
  SODYUM META BİSÜLFİT
  Genel Bilgi:
   
  Sodyum metabisülfit, hafif bir kükürt kokusuna sahip  beyaz renkli, bir kristal yada toz katı halindeki, 2 : 1 oranında sodyum ve disülfit iyonlarından oluşan inorganik bir sodyum tuzudur. Bir disülfit içerir.
  Zehirli olduğundan solunması tehlikelidir. Cilt ve dokular için güçlü bir koroziftir. Yanıcı değildir, fakat yüksek sıcaklığa ısıtıldığında sülfür ve sodyumun zehirli oksit dumanlarını yaymak için kullanılabilir. Su ile karıştırıldığında korozif bir asit özellik gösterir. Gıda koruyucu maddesi ve laboratuvar reaktifi olarak kullanılır.
  Gıda antioksidanı olmasından ötürü sıklıkla kullanılmaktadır. Tarım alanında da mantar ilacı olarak kullanılmaktadır.
  Sodyum Metabisülfit, kozmetik formülasyonlarda indirgeyici ajanlar olarak işlev görür.
  Sodyum metabisülfitteki sülfür ajanları öncelikle bozulmayı ve renk bozulmasını azaltmak yada engellemek , ayrıca gıda nişastalarını ağartmak, bazı pişmiş ürünler için hamur koşullandırmak, şarabın fermantasyonunu kontrol etmek ve ıslak öğütme işlemi sırasında mısır çekirdeklerini yumuşatmak için kullanılır.
  Fotoğrafçılık sektöründe bir indirgeyici olarak ve tiyosülfat sabitleme banyoları için bir koruyucu olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel proses uyglamasında da  suyu ve atık sudaki kloru azaltmak için kullanılır. Tekstil endüstrisinde   en fazla yün için ağartıcı olarak kullanılır; kazan boyalarını temizlemek için naylonun ağartılmasından sonra bir antiklor olarak; diğer bazı boyaları çözünür hale getirmek içinde sodyum meta bisülfit kullanılmaktadır.
  Medikal alanda da sodyum meta bisülfit kendine kullanım alanı bulmuştur. Oral, parenteral ve topikalilaç  formülasyonlarda antioksidan olarak,  ağırlıkça ve hacimce % 0.01-1.0 derişimlerinde ve kas içi enjeksiyon preparatlarında yaklaşık % 27  w/v derişimlerinde  kullanılır.
  En yaygın olarak, sodyum metabisülfit asidik preparatlarda kullanılır . Sodyum metabisülfit ayrıca asit pH'ında en büyük olan ve şuruplar gibi oral preparatlarda bir koruyucu olarak kullanılabilen bazı antimikrobiyal aktiviteye sahiptir.

  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.