Menü
Sepetim

Payet Kostik

Payet Kostik
Payet Kostik
9,81TL
Vergiler Hariç: 8,32TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 81002
Satın alabilmek için asgari adet: 11
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.
  Etiketler: Payet Kostik

  Kg Fiyatıdır. 
  Payet Kostik
  Görünümü :Beyaz renkte pul pul
  Kimyasal Adı : Sodyum Hidroksit
  Kimyasal Formül : NaOH
  Tanımı ve Kullanım Alanları :
  Saf sodyum hidroksit, bozulma olmaksızın 318 ° C'de eriyen renksiz, kristalin bir katıdır. 
  Sülfürik asidin hidrasyonuna benzer şekilde, katı sodyum hidroksidin suya çözülmesi , büyük miktarda ısının serbest bırakıldığı aşırı derecede ekzotermik bir reaksiyon olup, sıçrama olasılığı ile emniyet için bir tehdit oluşturmaktadır.
  Elde edilen solüsyon genellikle renksiz ve kokusuzdur. Diğer alkalin solüsyonlarında olduğu gibi cilt ile temasında kayganlaşır.
  Sodyum hidroksit, protik asitlerle reaksiyona girerek su ve buna bağlı tuzlar üretir. Örneğin, sodyum hidroksit hidroklorik asit ile reaksiyona girdiğinde , sodyum klorür oluşur:
  NaOH ( sulu ) + HCI (sulu) → NaCI (aq) + H 2 O ( l )
  Genel olarak, bu gibi nötrleştirme reaksiyonları basit bir net iyonik denklem ile temsil edilmektedir:
  OH - (aq) + H + (sulu) → H 2 O (I)
  Güçlü bir asit ile reaksiyonun bu türü, ısı yayar ve dolayısıyla egzotermiktir .
  Bu asit bazlı reaksiyonlar titrasyonlar için de kullanılabilir . Bununla birlikte, sodyum hidroksit, birincil standart olarak kullanılmaz, çünkü higroskopiktir ve havadaki karbondioksiti emer .
  Kostik Soda beyaz renkte nem çekici bir maddedir. Suda kolaylıkla çözünür ve yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. İnsan dokusuna kaşındırıcı bir etkisi vardır. Laboratuarda CO2 gibi asidik gazları yakalamak için kullanılır. Endüstride birçok kimyasal maddenin yapımında, yapay ipek, sabun, kâğıt, boya, deterjan endüstrisinde ve petrol rafinelerinde kullanılır. Su ile tepkimeye girdiğinde yaklaşık 5 dakika içinde sıcaklığı 50 Santigrat dereceye çıkar ve yaklaşık 15 dakika sıcak kalır.
  Kullanım Alanları
  Asit kontrolünde, kötü kokuyu arıtmada, boruları temizlemede, pH dengelemede)
  Yapıştırıcı olarak, ısı ile yapılan matbaa baskılarında, gazete kağıdında)
  Sodyum Aluminat, Sodyum Siyanür, Silikat, PoliKarbonat, Titan Oksit, Zeolit üretiminde
  En son üründe artiklari uzaklaştırmada, beyazlatmada
  STTP, Sodyum Hipo Klorur, Sabun, Fırın ve Boru Temizleyici madde yapımında)
  Sodyum Fenolate [ aspirin ve antiseptik] yapımında)
  Yemeklik yağı arıtmada, meyve ve sebze kabuğu soymada, dondurmada
  Yağ temizlemede, su arıtmada, ekipman temizlemede
  Nişasta, Kostik, Su, Silikat: Birlikte Etiket Yapıştırıcı İmalatında
  Nişasta, Kostik, Su, Boraks: Birlikte Oluklu Mukavva Tutkal İmalatında
  Rafine ürünlerde asit kalıntılarını uzaklaştırmada, fenollerin çıkartılmasında, sondaj çamurunda pH dengelemede, sondajda kalsiyum ve bakterisitleri uzaklaştırmada
  Filtre Temizleyici (filtre havuzlarında) ve madenlerdeki asit unitesini temizlemede,

  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.