Menü
Sepetim

Göztaşı - Bakır Sülfat

Göztaşı - Bakır Sülfat
Göztaşı - Bakır Sülfat
61,28TL
Vergiler Hariç: 51,93TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 98144
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

  Kg Fiyatıdır. 
  Bakır Sülfat (Göz Taşı)
  Kimyasal formülü CuSO4 olan mavi renkli doğada  susuz formda kalkatit minerali olarak bulunur. Bakır sülfat en çok tercih edilen madenlerden bir tanesi olmak ile birlikte farklı sektörlerde kullanılır. Isı ve elektrik iletkenliği sağlanması nedeniyle diğer madenlerden ayrılan bakır sülfat dünyadan kullanılan en eski elementlerden bir tanesi olarak bilinir. Türkiye'nin de farklı bölgelerinde çıkarılan maden, özel uzmanlar tarafından işlenir ve kullanıma hazır hale getirilir. Küprik sülfat olarak da bilinen element, cildi tahriş edebildiği için çıplak ten ile temasından kaçınılmasında fayda vardır. 
  Kullanım Alanları
  Tarım
  Bakır sülfat (göztaşı) tarım sektöründe  bir fungisit olarak kullanılır. Bitkilerde (Meyve Ağaçlarında) kullanılmak üzere hazırlanan  Bordo Bulamacında önemli bir rol oynar. Bitkilerin bakır ihtiyacını karşılamada başarılı gübre çözeltisidir. Bakır, klorofil (yeşil renk pigmenti) sentezi için vazgeçilmez elementlerden biridir. Klorofil sentezi ise bitkinin fotosentez etkinliği ve sonuçta verim üzerinde belirleyici rol oynar. Bakır ayrıca bitkide protein ve vitaminlerin oluşumunu sağlar. Tahıllarda noksanlık şiddetli ve sürekli olursa başak oluşmaz.
  Sağlık
  Ayak banyoları; ayak ve tırnak sağlığını korumak, tırnağın dayanıklılığını artırmak ve ayak hastalıklarını tedavi etmek amacı ile hayvanların yürütülerek içinden geçirildikleri veya bir süre içinde tutuldukları, içi ilaçlı (göztaşı %5 lik çözeltisi)su dolu havuzlardır.
  Elektroliz 
  Elektroliz yöntemi için bakır tozu üretiminde elektrolitik olarak kullanılır.Oksitlerden oluşan tozlar katoda akım vermek suretiyle elektrolitik banyoda çökertilir ya da iyi kırılabilme özelliğinde katot da toplanır.Banyo teknesi kurşun kaplıdır.  Elektrolitik olarak bakır sülfat ve sülfirik asit kullanılır.  Anot bakır katod ise antimuanlı kurşundur.Elektroliz yöntemi ile genel olarak bakır tozları imal edilir.
  Boya
  Bakır sülfat bitkisel boyamada bir mordan olarak kullanılabilir. Genellikle belirli boyaların yeşil renk tonlarını vurgular.
  Tıp
  Bakır sülfat, bu sektörde bir kusturucu olarak kullanılmaktadır. Bu kullanım doğa için çok toksik olarak kabul edilir.D.S.Ö ‘ne göre panzehir sınıfındadır.
  Diğer
  Bakır sülfat okullarda bakır kaplama deneylerinde kristallerin görünebilir bir hal almasını sağlamak için kullanılır. Ayrıca çözelti formuyla parazitik enfeksiyonlar için akvaryum balıklarını tedavi etmek için ve aynı zamanda akvaryumlar dan salyangoz çıkarmak için uygundur.
  Tozu, buharı solunması zarar verir. 
  Yutulmamalıdır. Yutulması zarar verir.
  Gözleri ve cildi korumak gerekir. Gözlere teması ,gözlere zarar verir.
  Cilde temas eden bölgeler bol su ile yıkanmalıdır


  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.