Menü
Sepetim

Fenol

Fenol
Fenol
17,80TL
Vergiler Hariç: 15,08TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 30017
Satın alabilmek için asgari adet: 225
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.
  Etiketler: Fenol

  Teknik Üründür İçilmez
  Fenol
  Kg Birim Fiyatıdır.
  Cas Numarası : 108 - 95 - 2
  PucHem : 996
  Erime noktası :  41 °C
  EC Numarası: 604-001-00-2
  RTECS Numarası : SJ3325000
  Kaynama noktası - Kaynama aralığı 182 °C
  Parlama noktası 81 °C …'da 1.013 hPa
  FENOL
  Genel Bilgi:
   
  Fenol, C6H5OH moleküler formülünede  aromatik yapılı bir organik bileşiktir. Uçucu özellikte  beyaz renkli kristal formda  bir katıdır.Bir hidroksi grubuna (-OH) bağlı bir fenil grubundan (-C6H5) meydana gelir.
  Fenol zayıf bir asittir. pH’sı  sulu çözelti içinde 8-12 aralığındadır. Fenolat anyon C6H5O− (fenoksit olarak da adlandırılır) ile dengededir:
  C6H5OH ⇌ C6H5O- + H +
  Fenol, kimyasal yanıklara neden olur  bu yüzden dikkatli kullanılması gerekir. Fenolün sodyum tuzu, yani sodyum fenoksit, suda fenolden çok çözünür.
  Fenol doğal kaynak olarak ilk başta  kömür katranından elde edildi, fakat  günümüzde  petrol türevi hammaddelerden çok fazla  olarak (takribi 7 milyar kg/yıl) üretiliyor. Fenol ayrıca kömür pirolizinin geri dönüştürülebilir bir yan ürünüdür. Lummus prosesinde , toluenin benzoik aside yükseltgenmesiyle tek tek  gerçekleştirilir.
  Çeşitli malzeme ve faydalı bileşiklerin  öncüsü olarak çok gerekli bir endüstriyel hammaddedir.  En başta plastikleri sentezinde kullanılır. Fenol ve kimyasal türevleri, polikarbonatlar, epoksiler, bakalitler, naylonlar, deterjanlar, fenoksi herbisitler gibi çok fazla sayıda farmasötik ilaç imalatı için gerekli bir maddedir.
  Fenol eskiden  sıklıkla antiseptik olarak kullanıldı, bu kullanım şekline  Joseph Lister öncülük etti.
  20. yüzyılın başlarında itibaren uzunca  bir süre , karbolik sabun üretiminde kullanıldı. Konsantre formdaki fenollü sıvılar ise tıp alanında , batık ayak ve parmak tırnaklarının kalıcı tedavisi için sıklıkla kullanılır.
  Aktif bir bileşen olarak ise  çoğunlukla % 1.4 fenolde bulunan fenol spreyi, boğaz ağrısına yardımcı olmak için tıbbi olarak kullanılır. Farenjitin geçici süreyle tedavi edilmesinde sık olarak kullanılan Kloraseptik sprey, TCP ve Carmex gibi bazı oral analjeziklerinde  aktif  komponentidir.


  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.