Menü
Sepetim

Aktif Karbon

Aktif Karbon
Aktif Karbon
42,81TL
Vergiler Hariç: 36,28TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 30020
Satın alabilmek için asgari adet: 25
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.
  Etiketler: Aktif Karbon


  Aktif Karbon 
  Kg Birim Fiyatıdır.
  CAS numarası : 7631-86-9
  EINECS numarası : 215-609-9
  Yoğunluk : 2.267 g/cm³
  Görünüm : Siyah grafit
  Kaynama noktası : 3727 °C
  Atom ağırlığı : 12.01 g/mol
  Kristal Yapı : Granül
  Standart Ürün Spesifikasyonu
  Toplam İçerik : % 95 min.
  Nem : % 5 max.
  <30 Mesh : % 5 max.
  >8 Mesh : % 5 max.
  Yoğunluk : 490 kg/m3
  AKTİF KARBON
  Genel bilgi:
   
  Aktif karbon bir diğer adıyla aktif kömür, birbirine bağlı saf karbondan oluşur. Fosil yakıtların, biyoyakıtların  ve biyokütlenin eksik yanması sonucu meydana gelir ve hem antropojenik hem de doğal olarak oluşan kurumlarda yayılır. Odun, kömür, hindistancevizi gibi maddelerin çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle de elde edilir.
  Aktif karbon, yüksek emme özelliği olan bir maddedir. Bu sebepten  temizlik malzemelerinde kir tutucu olarak kullanılıyor ve normal bir temizlik malzemesi ile kıyaslandığında  iki kat daha fazla hijyene sahip. Bu sayede az bir miktar kullanıldığında bile daha büyük yüzeyleri temizleme özelliği gösteriyor. Yine aynı emici, tutucu özelliği sayesinde, tıp alanında da çok fazla kullanım alanine sahip. Bu alanda kullanımı 1. Dünya Savaşı'na dayanıyor. 1. Dünya Savaşı sırasında askerlerin gaz maskemelerinin yapımında kullanılmaktaydı.Günümüzde de aktif karbon  zehri tutup vücut dışına kolay atılmasını sağlarken, vücuda zararda vermiyor. Doğru miktarda verildiğinde oldukça güvenlidir. Zehri emme özelliği sayesinde  arı ve diğer böcek sokmalarına karşı da kullanılıyor.
  Ayrıca günümüzde en çok kullanım alanlarından biri de kozmetik ve kişisel bakım sektöründe. Bunun nedeni,, iyi bir gözenek temizleyici özellikte olması. Bu özelliği sayesinde yüzünüze sürdüğünüzde gözenekleri temizliyor ve tekrar dolmamalarına yardımcı oluyor.
  Aktif karbon, gözenekli bir yapıya sahip olması nedeniyle bulunduğu yüzeye sıkı bir şekilde tutunuyor ve tutunduğu yüzeydeki bakteri ve toksik özelliğe sahip olan herşeyi söküyor.Buda diş macunlarında kullanım alanına sahip olmasını sağlıyor.
  Yine yüksek emme ve tutunma özelliklerinden dolayı arıtma su filtrelerinde de kullanılıyor. Filtrede ki aktif karbon sayesinde zaralı mikroorganizmalrı tutuyor. Ve suyu arıtıyor. Arıtma filtrelerinde daha çok hindistan cevizi kabuğunda bulunan aktif karbon maddesi kullanılıyor. Üretim yolu doğal bir yöntem olsada aktif karbon yapısı bakımından organik bir kimyasal madde değil.


  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.