Menü
Sepetim

EDTA - Etilendiamin Tetraasetik Asit

EDTA - Etilendiamin Tetraasetik Asit
EDTA - Etilendiamin Tetraasetik Asit
32,04TL
Vergiler Hariç: 27,15TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 31111
Satın alabilmek için asgari adet: 5
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

  Kg Fiyatıdır.
  CAS NUMARASI : 60-22-4
  KİMYASAL FORMÜL : C10H16N2O8
  GÖRÜNÜŞÜ : Renksiz kristaller
  KULLANIM ALANLARI
  KİMYA
  Kimya laboratuvarlarında EDTA metal iyonlarını tutmak için kullanılır.EDTA çözeltileriyle oluşturulan maddeler bir çok oluşumda bileşen,yardımcı ürün olarak da kullanımı vardır . Ayrıca su sertliğinde maskeleyici ajan analizlerinde olarak görev almaktadır. EDTA tuzu, polifosfatları stabilize etmek için ve kireç sabunlarında topaklaşmayı önlemek için alkali yağ gidericilerin bütün çeşitlerine katılabilmektedir.
  BİYOKİMYA
  Biyokimya ve moleküler biyoloji iyon tüketici olarak enzimlere karşı kullanılır.
  TEMİZLEYİCİ
  Bu sektörde EDTA'nın çözünürlüğü ve hidrolize karşı direnci özelliğinden faydanılmaktadır.Yağ giderici olarakta kullanımı yaygındır. Nötral ve alkali pas giderme konusunda yardımcı olarak kullanılmaktadır.
  SU
  Su taşıyan kalıntıların, temizlenmiş yüzeye yerleşmesini engeller. Emülsiyonlarda su sertliği ve polivalent metal iyonlarının etkisini en aza indirmek için katılabilir.Proseslerde pul oluşumunu önlerler.
  SABUN VE DETERJAN
  EDTA kalıp sabuna, tuvalet sabunlarına, ve traş sabunlarına renk kaybı ve küf (ekşime, kokma) oluşumunu önlemek amacıyla eklenebilir. EDTA  toz: Kalıp sabuna: % 0,1-0,2; sıvı sabuna: yaklaşık % 1 oranında kullanımı uygundur. Deterjanlarda EDTA çeşitlerinin en önemli fonksyonu ; perborat ve perkarbonat ağartmasını kararlı yapmaktır. Dekompozisyonu katalizleyen ağır metallerin eser miktarlarının engellemek  için % 0,1-0,5 oranlarına kadar gereklidir.
  KAUÇUK
  Kauçuğun polimerizasyonunda kullanılan katalizör sistemlerinde demir iyonlarını bağlamak için kullanılmaktadır..

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 
  Tozu, buharı solunması zarar verir. 
  Yutulmamalıdır. Yutulması zarar verir.
  Gözleri ve cildi korumak gerekir. Gözlere teması ,gözlere zarar verir.
  Cilde temas eden bölgeler bol su ile yıkanmalıdır.  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.