Menü
Sepetim

Demir II Sülfat

Demir II Sülfat
Demir II Sülfat
15,30TL
Vergiler Hariç: 12,96TL
 • Stok Durumu: Stokta
 • Model: 11312
GENEL BİLGİLENDİRME
 • Ücretsiz Nakliye/Kargo hizmetimiz 1000TL+KDV ve üzeri siparişlerde geçerlidir.
 • Sınırlı stok üründür. Sipariş öncesi fiyat ve stok bilgisi için teyit alınız.
 • Görünen birim fiyat orijinal açılmamış ambalaj için olup, sipariş miktarı ambalajın katları şeklindedir.
 • Küçük ambalaj taleplerinizde yukarıdaki fiyatlara ambalaj, paketleme ve işçilik ilave edilip + nakliye şeklinde size fiyat verilecektir.
 • Nakliye dahil fiyatımız bulunduğunuz ildeki ambarın dağıtım merkez deposuna kadardır. Kapıdan kapıya ücretsiz nakliye fiyatı değildir. Kapıdan kapıya taleplerinizde ücret farkı ödemeniz gereklidir. Ücretsiz Kargo hizmetimiz ambar taşıma firmalarını ifade etmektedir.
 • Ürün için stok sıkıntısı durumlarında, satıcı firma inisiyatifinde, ürününün, muadili-benzer ancak farklı marka ürün gönderilebileceğini ön ödeme yaparak kabul edersiniz.

  Kg Birim Fiyatıdır. 
  Demir Sülfat, Demirli sülfat, Yeşil kezzap, Melanterite 
  CAS numarası : 7720-78-7
  PubChem : 24393
  ChemSpider : 22804 UNII: RIB00980VW
  EC numarası :  231-753-5 CHEMBL1200830
  RTECS numarası : NO8500000
  ATC kodu : B03AA07
  Moleküler formül : FeSO4
  Molar kütle :  151.908 g / mol (susuz) 169.92 g / mol (monohidrat)
  Görünüş : yeşil / mavi veya beyaz kristaller
  Koku : kokusuz
  Yoğunluk : 2.84 g/cm3 (susuz) 2.2 g/cm3 (pentahidrat)
  Erime noktası : 70 ° C (heptahidrat dehidratasyon) 400 ° C (Çürüme)
  Suda çözünürlük : 25,6 g/100 ml (susuz) 48.6 g/100 mL (heptahidrat) (50 ° C)
  DEMİR SÜLFAT
  Genel Bilgi:
  Demir (II) sülfat yada demir sülfat, FeS04-xH20 formülüne sahip  bir dizi tuzdur. En yaygın olarak heptahidrat (x = 7) olarak bulunur, fakat birkaç farklı x değeriyle bilinir.
  Hidrate formu, demir eksikliğini tedavi etmek için ilaçlarda tıp alanında kullanılır . Eski çağlardan beri bakırlar ve yeşil kezzap olarak bilinen mavi-yeşil heptahidrat (7 moleküllü hidrat) en yaygın olarak kullanılan formudur.Bütün demir sülfatlar, oktahedral molekül geometrisine  sahiptir.
  Endüstriyel anlamda  demir sülfat diğer demirli bileşiklerin öncüsü olarak kullanılır.İndirgen bir madde olduğundan, çimentonun içindeki kromatın daha az toksisiteye sahip olan kromlu bileşiklere dönüşmesini sağlar.
  Uzun yıllardır tekstil endüstrisinde boya sabitleyici olarak kullanılmaktadır.
  Üretim reaksiyonu:
  Fe H2SO4 → FeSO4 H2
  Demir sülfat ayrıca ticari olarak piritin oksidasyonu ile hazırlanır:
  2 FeS2 7 O2 2 H2O → 2 FeSO4 2 H2SO4
  19.yüzyılın ikinci yarısında FeSO4, kolodyon işlem görüntüleri için bir fotografik geliştirici olarak kullanılmıştır.
  Korozyona mukavemet gösteren bir kaplama oluşturmak için türbin kondansatörlerinin pirinç tüplerinden çıkan  soğutma suyuna demir sülfat ilave edilir.
  Metalik altını çöktürmek için altın rafinerilerinde kullanılır.
  Suyun jar testi yapılarak saflaştırılmasında; belediye ve endüstriyel kanalizasyon arıtma tesislerinde yüzey suyu kütlelerinde oluşan alg yada plankton gibi canlıların aşırı çoğalmasını önlemek için fosfat giderilmesinde kullanılmıştır.
  Yeşil kezzap ayrıca mantarların tanımlanmasında kullanılan iyi bir reaktiftir.
  Fenton prosesi gibi ileri oksidasyon proseslerinde demir katalizör bileşeni olarakta  kullanılır. Fe2 safra mürekkebindeki anahtar komponentlerden biridir.


  Ödeme Yöntemleri

  - Havale / EFT ile ödeme :

  Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

  - Kredi Kartı ile ödeme :

   128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar.  Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Teslimat 

  Siparişleriniz onaylanıp sızdırmazlık ve kontrol süreçlerinden geçtikten sonra en geç 10(on) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun müşteriye teslimi kargonun gideceği adrese bağlı 7 gün ile 10 güne kadar zaman alabilir. Kargo yoluyla gönderimleriniz için kargo masrafı sipariş toplam tutarınıza ekli değildir.
  Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.
  Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanarak KVKK şartlarını onaylıyorsunuz.